lista wydarzeń

HULA_MY

Sobota, 18 wrzesień 2021

WOK zaprasza na warsztaty hula hop! To część projektu „Pozytywnie i kulturalnie hulamy z Piaskową Górą”

Spacer Historyczny po Chełmsku Śląskim - Miejscowość buntowników

Sobota, 18 wrzesień 2021 at 11:00

Co łączy Chełmsko Śląskie z wrocławskim ratuszem? Jaką tajemnicę skrywa herb Chełmska Śląskiego? Jak miejscowość wyglądała kilka wieków temu? Gdzie w tym miasteczku można szukać elementów architektury włoskiej? Czym była kolej kiełbaskowa?

Forma, kolor, kontrast. Dwie artystki i seria nietuzinkowych i zaskakujących obrazów

Sobota, 18 wrzesień 2021 at 18:00 - piątek, 15 październik 2021

Małgorzata Mazurek i Dorota Ratajczak to dwie artystki, których obrazy będziemy mogli obejrzeć od soboty w „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż rozpocznie się o godzinie osiemnastej w galerii na terenie Starej Kopalni. WOK zaprasza wszystkich pasjonatów sztuki.

Krzeszów Benedyktyński - czyli historia przybycia Benedyktynek do Krzeszowa

Sobota, 18 wrzesień 2021 at 18:45

Po 75 latach od przybycia Benedyktynek do Krzeszowa, nadszedł czas aby spisać historię konwentu lwowsko-krzeszowskiego oraz tą dotyczącą przybycia panien łacińskich do Krzeszowa w 1946 roku. "Krzeszów Benedyktyński" to nowo wydana książka autorstwa s. Edyty Wójcik OSB, fr. Wawrzyńca Michalika OCist, oraz Rafała Bijaka, która już niebawem będzie mogła trafić w Wasze ręce.

Koncert na organy i instrumenty dęte w Krzeszowie

Sobota, 18 wrzesień 2021 at 20:00

W sobotę (18 września) o godzinie 20:00 w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie będzie można usłyszeć zespół „Blechbläserensemble Ludwig Güttler” oraz muzykę Friedricha Kircheis. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Festiwalu Krzeszów 2021 finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura Dostępna". Wstęp na koncert jest bezpłatny i wolny dla wszystkich.

Stand-up Comedy

Piątek, 24 wrzesień 2021 at 20:00

Centrum Biblioteczno- Kulturalne zaprasza do Pisarzowic na kolejne spotkanie ze stand-upem. Jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich komików będzie nagrywał swój materiał, który potem zostanie wrzucony do sieci.

Warsztaty żywieniowe

Sobota, 25 wrzesień 2021 at 14:30

Burmistrz Janusz Chodasewicz zaprasza na warsztaty żywieniowe dla mieszkańców Kamiennej Góry.

Konsultacje CPK

Wtorek, 28 wrzesień 2021 at 19:30

W Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Lubawce odbędą się konsultacje w związku z prowadzonymi pracami nad studium wykonalności budowy linii kolejowej Żarów – Świdnica –Wałbrzych – granica państwa.

tablica informacyjna