LENDA/KOZUB elektronicznie

Piątek, 12 listopad 2021 at 19:00

Wałbrzych

40 zł

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

Koncerty

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, 12 listopada o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie na elektroniczny koncert duetu LENDA/KOZUB!

Wałbrzyski Ośrodek Kultury
ul. Broniewskiego 65a, Piaskowa Góra

LENDA/KOZUB to debiutujący duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub.

Para została wyróżniona przez fundację artystyczną im. Kaliny Jędrusik i została laureatem nagrody „Młody Talent 2018”. Ponadto zdobyli I miejsce i nagrodę główną im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence „Frazy” 2019, Grand Prix Festiwalu „Hoffer Superhit Festival” z autorską kompozycją „Boo Hoo”, I miejsce XV Festiwalu Stachuriada, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” oraz I miejsce podczas V Międzynarodowego Festiwalu CZ-PL im. P. Królikowskiego. Jako laureaci II miejsca konkursu „Piosenkarnia” Festiwalu Twórczości Korowód 2019, zagrali także na scenie Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W 2019 r. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2020, wystąpili z autorskim materiałem i poza I miejscem, zdobyli także Nagrodę Specjalną Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zaproszenie do II etapu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nominację do 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, na którym kilka miesięcy później zwyciężyli.
W okresie pandemii wzięli udział w Domowym Festiwalu Piosenki, na którym wygrali I nagrodę w kat. piosenka autorska, ale wygrali także I nagrodę i statuetkę "Jonaszka" na III Konkursie, Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty (organizowanego w ramach Festiwalu OFF-Północna).
W roku 2021 zespół reprezentował Polskę, dołączając do line-up’u międzynarodowej imprezy „Hradecký slunovrat” w Hradec nad Moravicí w Czechach, ale także na Festiwalu CZ-PL, występując w mieście Náchod. Latem Paulina i Piotr zostali finalistami Przeglądu Piosenki Aktorskiej, zdobywając specjalną nagrodę Radia RAM, a chwilę później zwyciężyli podczas Festiwalu FOPA Ślesin i Festiwalu Koniugacje w Rawiczu. Zostali także laureatami 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, a z Festiwalu Pamięci Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” wrócili z nagrodą główną (oraz nagrodą Prezydent Miasta Kołobrzeg).
I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w tym roku światło dzienne ujrzał autorski materiał duetu w języku polskim, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem (czołowym producentem polskiej sceny muzycznej, odpowiedzialnym za albumy takich artystów, jak: HEY, K. Nosowska, K. Zalewski, Mrozu, czy Lao Che).
Za sesję promującą debiutancki materiał odpowiada Wiktor Franko.

tablica informacyjna