Z flagą na Trójgarbie

Sobota, 23 październik 2021

Czarny Bór

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

Sport

Półmaraton Górski „Z flagą na Trójgarbie” to cykliczna impreza biegowa organizowana na przemian przez dwie partnerskie Gminy: Czarny Bór i Stare Bogaczowice, wykorzystując potencjał przyrodniczo-turystyczno-sportowy drzemiący w Górze Trójgarb, która łączy nierozerwalnie te tereny. Tegoroczna edycja ze względu na panujące w maju obostrzenia sanitarne odbędzie się jesienią. Wierzymy, że fauna górskich terenów zachwyci tysiącem barw, a rześka pogoda nie odstraszy biegowych "wyjadaczy".
Impreza biegowa odbędzie się już po raz szósty. Zaplanowany termin to sobota - 23 października 2021 roku. Półmaraton z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy chociażby liczba zawodników, która w ubiegłym roku przekroczyła 200. Rywalizacja odbywa się w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn na dystansach ok. 10 i 21 km.
Trasa imprezy będzie tym atrakcyjniejsza, że nie tylko przebiega przez Masyw Trójgarbu, ale u podnóża powstałej w 2018 r. Wieży Widokowej, która od momentu otwarcia podbiła serca turystów z całej Polski.
Już w sobotę - 23 października miłośnicy biegów górskich, początkujący amatorzy sportowej aktywności i wreszcie profesjonalni zawodnicy, dla których bieganie to podstawa egzystencji pojawią się na starcie w Witkowie.
Miło nam poinformować, że Patronat Honorowy nad naszą imprezą objął Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Nad unikatowymi medalami dla zawodników pracuje mieszkanka naszej gminy. O nawodnienie podczas zawodów zadba Staropolanka. Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze - współorganizator imprezy otrzymała dofinansowanie na organizację imprezy sportowej z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.
Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie!
Gmina Czarny Bór i Biblioteka+ Centrum Kultury nie zwalniają tempa przy organizacji zawodów. - Cały czas dbamy o to, aby Półmaraton "Z flagą na Trójgarbie" i "Górska Dycha" dostarczyły zawodnikom i kibicom niezapominanych sportowych emocji. Podejmujemy rozmowy z lokalnymi podmiotami i firmami, które mogłyby wesprzeć organizacyjnie imprezę. Tak, by wybrzmiał jej nie tylko sportowy charakter, ale także aby promować regionalność i unikatowość terenu, na jakim te zawody są organizowane – podkreślają organizatorzy.
Jeszcze możesz się zapisać pod linkiem: https://zapisy.ultimasport.pl/710

tablica informacyjna