Bike Arena Parkowa Góra

Gmina: Mieroszów [obiekty]
Dodany przez: bt

Obiekt powstał z myślą o rowerzystach, ale znajdują się tu również siłownia zewnętrzna, parki, estrada, miejsca do wypoczynku, ścieżki spacerowe czy wieża widokowa. Góra Parkowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego centrum Mieroszowa i rozciąga się  z  niej wspaniały widok na miejscowość. W niewielkiej odległości znajdują się parkingi, sklepy i baza gastronomiczna. Miejsce to oprócz atrakcji samej w sobie stanowi również doskonałą bazę wypadową w liczące blisko 100 km górskie trasy rowerowe oraz liczne okoliczne atrakcje turystyczne.
Znajdziemy tu:
-trasy rowerowe typu enduro wytyczone w oparciu o naturalne ukształtowanie terenu na zachodnim zboczu Parkowej Góry. Trasy te stanową świetną bazę treningową dla dynamicznie rozwijającego się na tym terenie nurtu enduro MTB.
-tor rowerowy pumptrack stwarza natomiast możliwości trenowania techniki jazy rozwijając koordynację ruchową i zmysł równowagi. Składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w taki sposób aby możliwe było utrzymanie prędkości bez pedałowania.
- klasyczna ścieżkę rowerową oraz wielofunkcyjny plac pokazów rowerowych. Zgodnie z koncepcją obiekt został zaprojektowany w taki sposób aby mogli z niego korzystać zarówno rowerzyści zaawansowani technicznie jak i osoby uprawiające kolarstwo rekreacyjne.

Miejscowość Mieroszów

Lokalizacja

Parkowa 1, 58-350, Mieroszów, Dolnośląskie, Poland

Zapytaj o obiekt

Komentarze

tablica informacyjna